Bursa Ticaret Borsası

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan yazıda; yöresel ürünlerde markalaşmanın sağlanması, ticarileşme süreçlerinin desteklenmesi, katma değerin artırılarak işletmelerin ekonomik kapasitelerinin genişletilmesini hedefleyen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nın 20-24 Ekim 2021 tarihlerinde Anfaş Antalya Fuar Merkezi’nde gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Bu fuar kapsamında hedeflenen çalışmalardan birinin coğrafi işaret üreticilerini ikili iş görüşmeleri yapmak üzere perakende firmaları ve e-ticaret portalları temsilcileriyle bir araya getirmek, coğrafi işaretli ürünlerin ulusal ve uluslararası piyasalarda ekonomik değerini artırmak olduğu iletilmektedir.

YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda B2B iş görüşmeleri yapmak üzere Metro, Migros, Carrefoursa ve Özdilek gibi perakende firmalarının yanı sıra Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, PTTAvm ve Getir gibi e-ticaret portalları da katılım sağlayacak olup diğer firmalarında katılım teyitleri beklenmektedir.

Bu kapsamda üyelerin, katılımcıların ve ziyaretçilerin https://yorex.com.tr/b2b/ adresinden başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

Whatsapp Line