Bursa Ticaret Borsası
Yetkili Sınıflandırıcılık

Yetkili Sınıflandırıcılar, 5300 sayılı Kanun kapsamında lisans alarak, tarım ürünleri lisanslı depolarında muhafaza edilecek ürünlerin analizini yaparak nitelik ve özelliklerini belirleyen, standartlara uygun olarak sınıflandıran ve bu hususları belgelendiren, gerçek ve tüzel kişilerce işletilen laboratuvarlardır.

Bu kapsamda Bursa Ticaret Borsası olarak 10.04.2020 tarihinde Bursa Ticaret Borsası Laboratuvar ve Depoculuk A.Ş. kurulmuştur. Bakanlık başvurusu sonrası yapılan denetimler neticesinde 05.10.2020 tarihinde Yetkili Sınıflandırıcılık lisanlı alınarak hizmet vermeye başlanmıştır.

Laboratuvarlarımızda, lisans kapsamında hububat ürünlerinin Rutubet, Protein, Hektolitre, Elek vb. fiziksel analizleri, güvenilir ve uluslararası kabul edilebilir analiz metotları ve gelişen teknoloji ve bilimsel veriler paralelinde gerçekleştirilmektedir.

Bursa Ticaret Borsası Laboratuvar ve Depoculuk A.Ş. olarak 7 şehir ve 7 şubemiz ile üretici ve tüccarlarımıza Yetkili Sınıflandırıcı hizmeti vermekteyiz.

Şubelerimiz:

1- Karacabey/BURSA

2- Şehitkamil/GAZİANTEP

3- Turgutlu/MANİSA

4- Ergene/TEKİRDAĞ

5- Polatlı/ANKARA

6- Selçuklu/KONYA

7-Bandırma/BALIKESİR

Yetkili Sınıflandırıcı hizmet ağını genişletmek adına şube çalışmalarımız devam etmektedir.

Whatsapp Hattı