Bursa Ticaret Borsası
Bursa Ticaret Borsası Laboratuvar ve Depoculuk A.Ş.

Laboratuvar ve Lisanslı Depoculuk alanlarında hizmet vermek amacıyla 10.04.2020 tarihinde BURSA TİCARET BORSASI LABORATUVAR VE DEPOCULUK A.Ş. Bursa Ticaret Borsası iştiraki olarak kurulmuştur.

YETKİLİ SINIFLANDIRICILIK

İlk olarak 5300 sayılı Kanun kapsamında Yetkili Sınıflandırıcı lisansı alarak hizmet vermeye başlamıştır. 

Yetkili Sınıflandırıcılar, 5300 sayılı Kanun kapsamında lisans alarak, tarım ürünleri lisanslı depolarında, muhafaza edilecek ürünlerin analizini yaparak, nitelik ve özelliklerini belirleyen, standartlara uygun olarak sınıflandıran ve bu hususları belgelendiren, gerçek ve tüzel kişilerce işletilen laboratuvarlardır.

Bu kapsamda, Bursa Ticaret Borsası olarak yaptığımız başvuru sonrasında yapılan denetimler neticesinde, Ticaret Bakanlığı tarafından 05.10.2020 tarihinde yetkilendirilerek ve Yetkili Sınıflandırıcı Faaliyet Belgesi alınarak hizmet vermeye başlanmıştır.

Laboratuvarlarımızda, lisans kapsamında hububat ürünlerinin Rutubet, Protein, Hektolitre, Elek vb. fiziksel analizleri, güvenilir ve uluslararası kabul edilebilir analiz metotları ve gelişen teknoloji ve bilimsel veriler paralelinde gerçekleştirilmektedir.

Bursa Ticaret Borsası Laboratuvar ve Depoculuk A.Ş. olarak 7 şehir ve 7 şubemiz ile üretici ve tüccarlarımıza Yetkili Sınıflandırıcı hizmeti vermekteyiz.

Şubelerimiz:

1- Karacabey/BURSA

2- Şehitkamil/GAZİANTEP

3- Turgutlu/MANİSA

4- Ergene/TEKİRDAĞ

5- Polatlı/ANKARA

6- Selçuklu/KONYA

7- Bandırma/BALIKESİR

Yetkili Sınıflandırıcı hizmet ağını genişletmek adına şube çalışmalarımız devam etmektedir.

LİSANSLI DEPOCULUK

Lisanslı Depoculuk faaliyetleri kapsamında bölgemizde üretimi yapılan ‘Zeytin’ için bir Lisanslı Depo kurulması üzerine fizibilite çalışması yapılmaktadır.

Whatsapp Hattı