Bursa Ticaret Borsası

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Borsamıza intikal eden yazıda;


Malumunuz olduğu üzere; deprem bölgesinde sanayi, ticaret ve istihdamın yeniden canlandırılması, deprem bölgesinde faaliyet gösteren şirketlerin daha hızlı toparlanması amacıyla TOBB tarafından “Tedarikçim Deprem Bölgesinden” projesinin başlatıldığı bildirilmektedir.

Yazıda devam, proje ile özellikle büyük ölçekli şirketlerin hammadde ve yarı mamul alımlarını deprem bölgesindeki firmalardan tedarik etmesinin amaçlandığı kaydedilmektedir. Bu kapsamda sahadan gelen talepler doğrultusunda deprem bölgesindeki satıcıları alıcılar ile bir araya getirecek çevrimiçi bir platform oluşturulduğu; bu platformda kayıt ve listeleme süreçleri başta olmak üzere tüm işlemlerin ücretsiz olarak sunulduğu ifade edilmektedir.

Söz konusu platforma https://tobbdeprem.globalpiyasa.com linkinden ulaşılabilmektedir.


Bu platform aracılığıyla;

Deprem bölgesindeki satıcılar, platform üzerinden ürünlerini sergileyebilmekte, sisteme kayıtlı olan şirketlerle iletişime geçebilmektedir.

Deprem bölgesinden alım yapmak isteyen alıcılar da, doğrudan deprem bölgesindeki (il bazında) tedarikçilere ulaşabilmekte ve deprem bölgesinden tedarik etmeyi ön gördüğü ürüne yönelik talep oluşturabilmektedir. 


Bilgilerinize sunarız, 
Saygılarımızla,

Whatsapp Hattı