Bursa Ticaret Borsası
BURSATBEAKADEMİ’DE ONLINE EĞİTİMLER BAŞLIYOR
  • ÖZER MATLI: “ÜYELERİMİZİ VE İŞLETMELERİMİZİ, DİJİTAL ÇAĞIN BİLGİ VE BECERİLERİYLE DONATMAK İSTİYORUZ”

 

  • GÖKHAN ONUR: “BURSATBEAKADEMİ EĞİTİMLERİ, İŞLETMELERE YENİ BİR VİZYON KATACAK”

 

Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB), üyelerinin yanı sıra KOBİ’leri, üreticileri ve gençleri dijital dünyaya hızlı bir şekilde hazırlamak amacıyla hayata geçirdiği ‘Bursatbeakademi’ projesinde, ücretsiz eğitimlere başlıyor. Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Ziraat Fakültesi ile imzalanan iş birliği protokolleri kapsamında, öncelikli olarak 11 konu başlığı altında verilecek eğitimler, Zoom platformu ve Youtube üzerinden online gerçekleştirilecek.

İlk eğitim 30 Mart’ta başlıyor

Webinar serisi şeklinde gerçekleştirilecek eğitimlerin ilki, 30 Mart Salı günü saat 20.00’de, Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Özdemir tarafından verilecek olan “Pazarlama Yönetimi” eğitimi ile başlayacak. Yaklaşık 2 saat sürecek eğitimde Prof. Dr. Erkan Özdemir, Pazarlama Yaklaşımları ve Günümüzün Müşteri Odaklı Pazarlama Yaklaşımı, Pazarlama Planlaması ve İçeriği, SWOT Analizi, Hedef Pazar Stratejileri, Fiyatlandırma Yöntemleri ve Stratejileri başta olmak üzere pek çok konu başlığında katılımcılara önemli bilgiler verecek.

Online eğitimler üyeler ve KOBİ’leri dijital çağa hazırlayacak

Bursa TB Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, dijitalleşmenin hızla arttığı günümüzde, üyelerin ticari altyapılarının geliştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalara ‘Bursatbeakademi’ projesiyle bir yenisini daha eklediklerini söyledi. Küreselleşmeyle birlikte her geçen gün artan rekabetin yeni iş fırsatları da ortaya çıkardığını belirten Özer Matlı, “Bugün, şirketlerin iş hayatında var olmaları yenilikçi olmalarına ve dijital çağa ayak uydurmalarına bağlıdır. Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Ziraat Fakültesi ile imzaladığımız iş birliği protokolleri kapsamında hazırladığımız eğitim programlarıyla, halihazırda ticarette geleneksel yöntemleri kullanan üyelerimiz öncelikli olmak üzere üreticilerimizi, girişimcilerimizi mevcut iş süreçlerinin verimini artıracak dijital çağın bilgi ve becerileriyle geliştirmek, onlara yeni ufuklar kazandırmak istiyoruz” dedi.

“Kendisini ve işletmesini geliştirmek isteyen herkesi eğitimlerimize davet ediyorum”

Söz konusu eğitimlerin yalnızca üyeler ve KOBİ’ler ile sınırlı olmadığını vurgulayan Başkan Özer Matlı, “Bursa Ticaret Borsası olarak aynı zamanda, iş hayatına girişimcilik ekosisteminin parçası olan bireyler kazandırmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, eğitimlerimize öğrencilerimizi de dahil ederek, iş dünyasının beklentilerini karşılayacak niteliklere sahip gençlerimizi, daha okul sıralarında yetiştirmeyi planlıyoruz. Bu vesileyle üyelerimizi, KOBİ’lerimizi, üreticilerimizi, girişimcilerimizi, öğrencilerimizi, kendisini ve işletmesini geliştirmek isteyen tüm vatandaşlarımızı, ücretsiz gerçekleştireceğimiz eğitimlere katılmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İşletmelere yeni bir vizyon katacak”

Bursa TB Meclis Başkan Yardımcısı ve Bursatbeakademi projesinin koordinatörü Gökhan Onur ise gelişim platformu olarak hazırlanan eğitimlerin, katılımcıların mevcut iş süreçlerinin verimini artıracak yetkinlikler ile donatılmasına katkı koyacağını söyledi. Pandemi sürecinde tüm dünyanın yıllar sürecek teknolojik dönüşümü bir yıl içerisinde yaşadığına dikkat çeken Gökhan Onur, “Dijitalleşme ve e-ticaret, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok hızlı bir gelişim süreci içerisine girdi. Eğitim programımızı hazırlarken, işletmelerimizi geleneksel iş yapış şekillerinden çıkarıp, kendilerine yeni bir vizyon kazandırmayı amaçladık. İnanıyorum ki eğitimlerin sonunda üyelerimiz başta olmak üzere KOBİ’lerimiz, üreticilerimiz ve girişimcilerimiz hem kendilerini geliştirmiş hem de işletmelerinin performanslarını artırmış olacak” diye konuştu.

Eğitimler tüm katılımcılara açık olacak

Öte yandan, Bursatbeakademi’de Mart-Nisan dönemi online eğitim takvimi ise şöyle: “31 Mart 2021 Çarşamba, 20:00 Doç. Dr. Yasemin Ertan “Temel Finansal Tablolar”, 06 Nisan 2021 Salı, 20:00 Doç. Dr. Elif Yücel “Mali Analiz”, 07 Nisan 2021 Çarşamba, 20:00 Prof. Dr. Kurtuluş Kaymaz “Aile İşletmelerinde Yönetim”, 13 Nisan 2021 Salı,15:00 Prof. Dr. Erkan Özdemir “Satış Teknikleri”.

Eğitimlerden yararlanmak isteyen başta üyeler olmak üzere tüm katılımcılar başvurularını, www.bursatbeakademi.com adresi üzerinde yer alan eğitimler bölümünden yapabilirler.

Whatsapp Hattı